Tečaj za varno delo z motorno žago

V organizaciji Gasilske zveze Lukovica je 14. in 15. 11. 2022 potekal tečaj za varno delo z motorno žago. Tečaja se je udeležilo 21 gasilcev, od tega 4 gasilci z našega društva. Vseh 21 tečajnikov je tečaj uspešno opravilo.

Tečaj je bil razdeljen na dva dela, prvi del je imel večji poudarek na teoretičnem delu, drugi pa na praktičnem.

  1. Dan (14. 11. 2022)

Prvi dan so se tečajniki v dopoldanskem delu posvetili teoretičnemu znanju vzdrževanja in rokovanja z motorno žago, katerega so ob koncu predavanj zaključili s pisanjem testa.

Po uspešno opravljenem testu so že pričeli z praktičnim delo, kjer so si podrobno ogledali in naučili pravilno vzdrževanje motorne žage in izvajanje vbodnega reza.

  1. Dan (15. 11. 2022)

Drugi dan je bil v celoti namenjen praktičnemu delu, katerega so tečajniki opravljali v gozdu. Najprej je bila na sporedu demonstracija podiranja drevesa, katero je prikazal inštruktor, nato pa so se tečajniki porazdelili v 2 skupini, kjer je moral vsak tečajnik ob prisotnosti inštruktorja podreti svoje drevo z uporabo vbodnega reza.

Vsem tečajnikom čestitamo za opravljeno specialnost in jim želimo čim bolj varno in uspešno rokovanje z motorno žago.

Tečaj so iz našega društva opravili naslednji gasilci:

Gašper Mav, Kristian Zore, Aljaž Zore in Luka Antonin.